Главная Каталог статей | Регистрация | Вход
Отчёты с концертов [4]
Главная » Статьи » Отчеты с концертов » Отчёты с концертов

Black Flame Fest(13.10.2009, Чернигов)
Цього дня Чернігів зустрів нас хмарною і вітреною погодою, яка згодом видала нагора невелику порцію осіннього дощу. Підкріпившись у місцевому кафе, ми відправились до місця призначення нашої поїздки - невеликого клубу під назвою "Альтернативний-38", в якому і мав відбутись фестиваль. Варто сказати, що він знаходиться в доволі живописному і тихому куточку Чернігова сільського типу у будівлі часів радянського союзу, що не могло не налаштовувати на відповідний настрій "підземності" майбутньої події. Порадував персонал даного закладу своєю безпосередністю, простотою і відкритістю. Одразу видно, що люди вже звикли до такого роду дійств. Потягнулись години саунд-чеку груп-учасників, які народ коротав за спілкуванням зі знайомими і не дуже людьми, самими музикантами і місцевими жителями. Ось власник клубу вийшов надвір і сповістив присутніх про початок концерту у зв'язку з чим порадив підтягуватись у зал...

Першою групою вечора були кияни Horncrown. Залунали перші аккорди мелодійного і атмосферного Black Metal... Одразу хочеться відмітити досить непоганий звук і приміщення залу, де проходив концерт. Музиканти видавали свої пісні без зайвих балачок і... як не дивно, емоцій. Лише ударник час від часу жестикуляцією призивав народ відриватись активніше. Музика лише сприяла цьому, і дуже скоро під сценою можна було побачити компанії людей, які самовіддано трусили патлами. Матеріал, який хлопці грали того вечора, був на диво цікавий і різноманітний. Здебільшого, це були середньотемпові композиції, щедро розбавлені повільними переборами і мелодійними проходами... На завершення зал отримав кавер-версії класичних BM-пісень "Lost Wisdom" та "Unsilent Storms In The North Abyss" груп Burzum та Immortal відповідно. Саме під час їх виконання у залі почався перший слем і особлива віддача публіки свідчила, що з каверами група не прогадала. Вцілому, виступ групи можна оцінити на тверду четвірку. Враження від впевненого і цікавого матеріалу трохи підірвала статичність хлопців. Рухів на сцені під час виступу було помічено зовсім мало... Але це не завадило відриватись на повну людям, які прийшли підтримати групу, і отримати цілком позитивні враження від виступу.

Не пройшло і 5 хвилин, як на сцені з'явилась запорізька група Uterus. Чесно кажучи, з їхнім матеріалом я не був знайомий, що лише додавало інтересу до виступу... Так само, як і в Horncrown, на сцені стояло 3 чоловіки, які і почали роздавати гремучу суміш угарного Black'n'Roll з невеликою долею Trash metal. Вокаліст завивав, як скажений, активно жестикулюючи і рухаючись по сцені. Музику групи можна охарактеризувати як поєднання швидкісних частин у дусі Dark Funeral періоду "The Secrets Of The Black Arts" з додаванням відриву у стилі Carpathian Forest. Так, матеріал не відзначався особливою мелодійністю та складністю. Але саме така музика серйозно чіпляла публіку, яка влаштувала ураганний слем посеред залу, а під сценою у всі боки оскаженіло літало волосся, що, безперечно, лише підкреслювало картину суцільного і масового божевілля. Для затравки в кінці програми було зіграно кавери на "Too Old too Cold" та "Transilvanian Hunger" групи Darkthrone. Після лаконічної констатації факту завершення виступу вокалістом у короткій формі: "Всё!", під бадьорий гвалт залу група звільнила сцену...

Невдовзі, власник клубу і за сумісництвом ведучий концерту, повідомив, що зараз на сцену вийде група, яка, власне, і є організаторами даного фестивалю. Кияни Atterum Ignis при повному параді BM-музкантів - ланцюги, шипи, шкіра, сирий корпспейнт - вийшли на сцену і за кілька хвилин розпочали своє шоу. Агресивний Raw Black Metal завів людей з перших риффів і стояти біля сцени стало просто небезпечно через літаючі у всі боки тіла, які позаду влаштували справжній содомо-слем з усіма витікаючими... Спочатку група зіграла свої пісні зі свого єдиного, на даний момент, демо. Після них - новий матеріал... Музиканти на сцені викладались на повну, енергетика в групи дійсно скажена. Особливого втілення вони отримали у вигляді стрімких випадів басиста у бік стіни, яку він атакував в пориві нестримного вибуху емоцій:). Це дійсно було шоу. Справжнє True Black Metal-шоу, якого я покищо не бачив вживу у жодної з українських груп. Сподіваюсь,в цьому плані,все ще попереду. Під кінець виступу глядачі буквально лізли на сцену, заважаючи музикантам грати, а у паузи піж піснями активно жестикулювали зі сходів на сцену до усього залу, закликаючи продовжувати розпочатий відрив. Після завершення програми кілька особливо наполегливих осіб прямо на сцені фотографувались з групою, не даючи їм спуститись зі сцени.

Останньою групою вечора були кияни Balfor. Їм знадобилось близько 20 хвилин для підготовки до виступу, під час яких вони проводили серйозні маніпуляції з інструментом і апаратурою. І після короткого "Intro" розпочали основну програму. Свій стиль вони називають Barbaric Black Metal. Суто музично це виражається в досить стандартному Melodic Black Metal. Професійність і досвід музикантів залишили свій слід. Зіграно було все на вищому рівні. Але, не будучи любителем подібної музики, я відверто нудьгував. Варто сказати, що далеко не всі розділяли моє сприйняття і продовжували відриватись як біля сцени, так і посередь залу, не припиняючи гарцювати за однієї половини в іншу. Публіка дуже позитивно сприймала творчість киян,але вже під кінець відчутно збавила оберти через втому.

Після концерту ще довго люди стояли під клубом, спілкуючись і обмінюючись враженнями. Комусь сподобалось, комусь - не дуже. Але розчарованих облич помічено не було. Хотілося б особливо відмітити вцілому атмосферу концерту. Складалось враження, наче навколо всі свої, і дружнє ставлення людей,безперечно, надовго запам'ятається усім, хто там був. Не було також помічено п'янющого бидла, волаючого "Блек метал!", неадекватних волохатих особистостей типу "Бразерс оф метал" і подібного їм пласту населення, притаманного більшим за розмахом концертам, куди приходять усі, хто може. Дуже сподіваюсь, що подібні фестивалі надалі лише процвітатимуть у наших краях. Особлива подяка групі Atterum Ignis за чудово організований і проведений фестиваль, справжню чоловічу підтримку груп і віддаість своїй справі.

PS: відчутно розчарувала відмова від виступу групи Nocturnal Amentia. За 2-3 дні до концерту повідомляти про це не дуже порядно і відповідально. Дуже шкода, що ми не побачили їх того вечора. Кожному - своє, як то кажуть.

Источник: http://bmunion.net/2009/10/06/black-flame-fest-report.html
Категория: Отчёты с концертов | Добавил: Ekvil (22.01.2010) | Автор: Tundra14
Просмотров: 658 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright Dark-Ness & Equilibrium © 2018Сайт управляется системой uCoz